O lékárně Velké Popovice

Tradiční lékárna v srdci Velkých Popovic, přímo v Domě lékařů. Poskytujeme veškeré lékárnické služby včetně individuálně připravovaných léků, máme plně vybavenou laboratoř. Prodáváme také doplňky stravy, léčebnou kosmetiku nebo veterinární přípravky.

Poradíme s výběrem zdravotnických pomůcek nebo vám změříme tlak. Pravidelně pořádáme různé akce, takže si můžete nechat provést třeba diagnostiku pleti.

Především ale u nás potkáte vstřícný a ochotný personál. Zde se dozvíte víc nejen o nás, ale také něco o historii lékárny.

Naši zaměstnanci

Důraz klademe nejen na odbornost, pravidelné vzdělávání a vysokou profesionalitu, ale také na lidský, chápající a empatický přístup k druhým. Myslíme, že tvoříme skvělý tým! Poznejte nás zblízka.

Mgr. Hana Novotná

provozovatelka a vedoucí lékárny

Absolvovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové v roce 1995. V roce 1998 složila atestaci Lékárenství I. stupně. V Lékárně Velké Popovice pracuje od roku 1995 a od roku 2006 je její majitelkou. Volný čas ráda tráví cestováním po horách, na lyžích a kole. Nejraději relaxuje na zahradě se svou rodinou, psem a kočkami.

Mgr. Jana Šályová

lékárnice

Absovovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové v roce 1989. V roce 1992 složila atestaci Lékárensrví I. stupně. V lékárně pracuje od roku 2004. Je skvělá zahradnice, má kulinářské vlohy a věnuje se dobrovolnické činnosti. Ráda cestuje, jezdí na kole nebo běžkách.

Markéta Černá

administrativní asistentka

V lékárně pracuje od roku 2007. Dobrá duše podniku, která všechno pohlídá, zajistí, zařídí. Zajímá se o gastronomii, absolvovala kurz Thajské kuchyně, vyhlášené je její vánoční cukroví.

Historie

Lékárna se nachází v přízemí Domu lékařů ve Velkých Popovicích. V minulosti budova sloužila různým účelům, byla zde kampelička, záložna, obecní úřad i národní výbor. Dům prošel v roce 1995 rozsáhlou rekonstrukcí, kdy v prvním patře vznikly ordinace praktické a dětské lékařky, v přízemí pak ordinace zubní lékařky a lékárna. V nynějším Domě lékařů ale najdete také obřadní síň nebo podkrovní byt. Budova je v majetku obce Velké Popovice.

Lékárnu zde provozujeme skoro čtvrtstoletí, od 1. 5. 1995. Expediční místnost, takzvaná oficína, je vybavena historickým nábytkem ze 30. let minulého století. Nábytek byl původně vyroben na míru do lékárny v Praze – Bráníku, kde sloužil až do roku 1995, než byl převezen k nám, do Popovic. Když k nám přijdete, můžete si sáhnout na kus historie.