Měření stáří cév

24. září 2020

29.9.2020 proběhne v naší lékárně akce Měření stáří cév. Měření stáří cév neboli měření cévní tuhlosti ukazuje, jak kvalitně proudí našimi cévami krev.Pokud máte cévy zdravé, proudí jimi krev rovnoměrně bez potíží a dostane se až do periférií našeho těla. Pokud máme ale cévy nezdravé/tuhé, proudí jimi krev proti zvýšenému odporu a hrozí nám zvýšené kardiovaskulární riziko, což znamená, že máme daleko větší možnost onemocnět například:

  • ischemickou chorobou srdeční (angina pectoris, srdeční infarkt),
  • ischemickou chorobou dolních končetin,
  • vysokým krevním tlakem,
  • zánětem žil,
  • bércovými vředy,
  • cévní mozkovou příhodou.

Pro koho je měření určeno?                                                          

Měření stáří cév si může nechat udělat každý, ale zvýšené riziko hrozí hlavně lidem s nadváhou/obezitou, kuřákům, pravidelným konzumentům alkoholických nápojů, osobám se zvýšenou hladinou cholesterolu či lidem trpícím vysokým krevním tlakem.

Měření stáří cév stejně jako krevního tlaku se provádí jedním přístrojem pomocí jednoduché metody s manžetou na paži. Tato metoda je přitom stejně spolehlivá jako vyšetření katetrem nebo magnetickou rezonancí.

Proč měření stáří cév v lékárně?

Lékárna je nejdostupnějším místem pro poskytování základního odborného měření, poradenství a zdravotní péče. Bez nutnosti čekání u lékaře, podstoupení operativního zákroku, tak se měřila cévní tuhost v minulosti, si můžete zdarma nechat přeměřit Váš cévní věk a poradit se s vyškoleným personálem, jak naložit s naměřenými výsledky.

Měření stáří našich cév nás tedy může upozornit na fakt, zda jsou naše cévy v pořádku, zda máme počínající „problém“, který lze řešit v lékárně formou odborného doporučení lékárníkem nebo je čas navštívit odborníka/lékaře.

Kardiovaskulární onemocnění jsou v České republice příčinou 50% všech úmrtí. Nenechávejte tedy nic náhodě a nechte si ZDARMA prověřit STÁŘÍ VAŠICH CÉV.

Je vhodné rezervovat si termín konzultace.

Zpět